Notikumi

 • Par epidemioloģisko situāciju un atbildes uz ģimenes ārstu jautājumiem. SPKC pārstāvja Jurija Perevoščikova uzstāšanās 13.03.2020.
  Uzstāšanās ieraksts

  Datums: Ot, 17/03/2020 - 17:19
 • 2019. gada 10. maijā notikušajā Biedru sapulcē Sarmīte Veide tika atkārtoti ievēlēta Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidenta amatā, tāpat arī tika atkārtoti ievēlēti valdes locekļi Pauls Princis no Kurzemes novada un Edgars Tirāns no Rīgas, kuru pilnvaras stājas spēkā ar 2019. gada 24. maiju.

  2019. gada 11. janvārī Biedru sapulce ievēlēja jaunu pārstāvi no Zemgales novada Aiju Graudiņu, kā arī atkārtoti ievēlēja valdes locekļa amatā no Latgales Anatoliju Požarski, no Vidzemes Ingunu Ločmeli. Iepriekš 2016. gada 17. jūnijā tika ievēlēta valdes locekle no Rīgas Ligita Vulfa.

  Datums: Tr, 04/09/2019 - 16:15
 • Notikušajās sarunās[1] ar Veselības ministriju par streika prasību izpildi vienošanās nav panākta. Veselības ministrija ģimenes ārstu izteiktos argumentus un priekšlikumus nav ņēmusi vērā.

  1. Ģimenes ārstu streiks ir pieteikts Streiku likuma noteiktajā kārtībā.
  2. Streika laikā tiks pārtraukts ģimenes ārstu darbs un tāpēc netiks sniegti valsts apmaksātie ģimenes ārsta pakalpojumi.
  3. Aicinām pacientus šonedēļ pirms streika vērsties ģimenes ārstu prakses vietās, lai pagarinātu receptes un saņemtu citu nepieciešamo ģimenes ārsta veikto veselības aprūpi.
  4. Streika...
  Datums: Ce, 29/06/2017 - 14:10
 • Notikumi veselības nozarē pēdējo mēnešu laikā liecina, ka Latvijas pacientu tiesības saņemt ģimenes ārsta palīdzību un ģimenes ārstu iespējas ārstēt savus pacientus tuvākajā nākotnē tiks apdraudētas vēl vairāk kā iepriekš.

  Situācija ģimenes medicīnā ir kļuvusi kritiska. Valsts ilgstoši nemaksā taisnīgu atalgojumu par ģimenes ārsta sarežģīto un apjomīgo darbu. Vienlaikus valsts iestādes prasa  pildīt tādas prasības, kurām ir nepieciešami arvien lielāki ģimenes ārsta laika, darba un naudas ieguldījumi. Ģimenes ārsta komandā strādājošo medicīnas māsu un ārstu palīgu atalgojums ir tik niecīgs, ka ģimenes ārsts nevar nodrošināt darbam nepieciešamās komandas izveidošanu un ilgtspējīgu attīstību. Veselības...

  Datums: Tr, 14/06/2017 - 11:44
 • Biedrība “Latvijas Ģimenes ārstu asociācija” (turpmāk tekstā – LĢĀA), kura pārstāv 1163 Latvijā praktizējošus ģimenes ārstus, martā iesniedza Veselības ministrijā prasību palielināt ģimenes ārstu, ģimenes ārstu palīgu un māsu darba atalgojumu. LĢĀA prasīja nesagraut, bet attīstīt Latvijā izveidoto ģimenes ārsta darbības modeli. Ģimenes ārsti jau ilgstoši ir prasījuši nodrošināt pacienta datu aizsardzību e-veselības sistēmā, kā arī noteikt, ka e-veselības sistēma vai tās daļas obligāti ir jālieto tikai pēc tam, kad ir iegūti pārliecinoši dati par sistēmas efektīvu funkcionēšanu un dots laiks, lai ģimenes ārsti var sagatavoties sistēmas lietošanai.

  Veselības ministrija visas LĢĀA iesniegtās prasības ir...

  Datums: Pk, 02/06/2017 - 14:53
 • 2017. gada 5.-6. oktobrī, Rīgā notiks 11. Baltijas konference ģimenes medicīnā.

  Galvenā tēma: Ģimenes ārsta loma veselīga dzīvesveida veicināšanā.

  Apakštēmas:

  • Aktuālie jautājumi primārajā veselības aprūpē Igaunijā, Lietuvā un Latvijā;
  • Diēta un dzīves ilgums;
  • Ģimenes ārsts un fiziskās aktivitātes;
  • Ģimenes ārsts un psihoemocionālā veselība.

   

  Aicinām Jūs pieteikt savas prezentācijas konferencei pa e-pastu: birojs@lgaa.lv.

  Šobrīd gaidām arī Igauņu un Lietuvas kolēģu prezentāciju pieteikumus. Konferencē piedalīties piekritušas vieslektores: Eiropas skolotāju akadēmijas ģimenes...

  Datums: Ce, 11/05/2017 - 10:59
 • Biedrība „Latvijas Ģimenes ārstu asociācija” (turpmāk tekstā – LĢĀA) vairākus gadus ir norādījusi uz problēmjautājumiem e-veselības ieviešanā un lūgusi atbildīgajām iestādēm tos risināt. Būtiski trūkumi ir atklāti gan tehniskajos sistēmas risinājumos, gan sistēmu regulējošos normatīvajos aktos.

  Piemēram, LĢĀA 2013. gada 7. novembra vēstulē norādīja uz pacientu tiesību ievērošanai nepieciešamiem grozījumiem tiesību aktos. LĢĀA 2015. gada 3. augusta vēstulē Ministru kabinetam un Veselības ministrijai iebilda pret slimības diagnozes iekļaušanu e-darbnespējas lapās un prasīja uzsākt e-veselības ieviešanu ar pilotprojektu.

  2015. gada 12. novembra vēstulē „Par pacientu tiesību aizsardzību un elektronisko darbnespējas lapu izsniegšanu” Ministru kabinetam, Veselības ministrijai,...

  Datums: Ot, 08/11/2016 - 11:45
 • Biedrība “Latvijas Ģimene ārstu asociācija” (turpmāk – LĢĀA) uz savu vēstuli ministru prezidentam Mārim Kučinskim „Par lūgumu tikties ar Jums klātienē, lai risinātu prioritāros jautājumus primārajā veselības aprūpē” ir saņēmusi atteikumu.

  LĢĀA vēstulē premjeru informēja par to, ka ir lūgusi, bet nav saņēmusi veselības ministra Gunta Belēviča konkrētu redzējumu par LĢĀA iepriekš (2015. gadā) aktualizētiem jautājumiem - par vienlīdzīgu atalgojuma pieaugumu, kompensācijām prakses slēgšanas gadījumā un atbalstu jaunatvērtajām ārstu praksēm, par ārsta prakses juridisko statusu un e-veselības ieviešanas problēmu jautājumiem.

  Atbilstoši LĢĀA Valdes lēmumam un biedru...

  Datums: Pr, 11/04/2016 - 16:09
 • Rīgā, 2016. gada 24. martā Nr. 22

  Latvijas Republikas Ministru prezidentam Mārim Kučinskim

  Latvijas Republikas Valdības ministriem

  Latvijas Republikas Valsts kancelejai

  Veselības ministrijai

  Par Veselības ministrijas informatīvā ziņojuma projektu (03.03.2016.) un par vienlīdzīgu...

  Datums: Pr, 11/04/2016 - 15:56
 • Rīgā, 2016. gada 9. martā Nr. 19

  Latvijas Republikas Ministru prezidentam Mārim Kučinskim

  Brīvības bulvārī 36, Rīgā, LV-1520

  Par lūgumu tikties ar Jums klātienē, lai risinātu prioritāros jautājumus primārajā veselības aprūpē

  Biedrība „Latvijas Ģimenes ārstu asociācija” (...

  Datums: Ce, 10/03/2016 - 16:16
by